Ook verschenen als inleiding in Ruimtewijzer 15
Ook in ben helemaal in de ban van het vreselijke nieuws over de vliegtuigramp in de Oekraïne. Zoveel levens in één klap verwoest. Zoveel mensen in diepe rouw en dat allemaal waarschijnlijk als gevolg van een fatale vergissing.
Dat gebeurt zo vaak met wapens. Het gaat heel vaak mis, maar zelfs als het 'goed’ gaat is het nog een ramp. Geweld is naar mijn idee nooit een echte oplossing en veroorzaakt altijd enorm veel leed en zorgt daardoor voor nog meer geweld. De vicieuze cirkel van het geweld, is naar mijn idee alleen echt te doorbreken met liefde en begrip voor elkaar. Nooit met haat, wrok en vergelding.
Ik hoop dat de mensen uit deze rampvlucht niet teveel hebben geleden. Dat ze niet de volle horror van dit gebeuren mee hebben gekregen en dat ze in elk geval nu RUST en VREDE mogen ervaren. Mijn COMPASSIE gaat daarnaast uit naar iedereen die lijdt en hiermee zal moeten leren omgaan. Daarom een virtueel en symbolisch lichtje voor iedereen die dit nodig heeft.
Om toch iets positiefs* uit deze vreselijke ellende te halen, bedacht ik, waar ik het ook wel vaker over heb gehad, dat de enige remedie is om NIETS als vanzelfsprekend te nemen. Vooral ook niets uit te stellen wat echt belangrijk is, zoals dankbaar zijn voor en GENIETEN van de mensen om je heen die er NU nog zijn.
*Even een kanttekening, naar aanleiding van een reactie van een nabestaande op mijn Ruimtewijzer. Ik bedoel hiermee absoluut NIET te zeggen dat er ook maar iets positiefs aan de ramp zou zijn! Dat IS er niet en dat zou ik ook nooit willen beweren, maar blijkbaar kan het soms zo overkomen. Dat vind ik heel spijtig en wil ik graag voorkómen. Daarom even deze extra opmerking.
Genieten ook van alles wat je BENT, van wat je KUNT, van wat je DOET en van wat je HEBT. En niet vergeten het te laten weten aan de mensen om je heen. Iedereen vind het heerlijk om te horen dat hij geliefd wordt, want over het algemeen zijn we niet zo tevreden over onszelf.
Laat het regelmatig weten aan degenen waar je van houdt. Denk niet dat ze het wel weten. Zeg het, spreek het uit. Hierop is de tekst van het 'hoofdartikel' van deze Ruimtewijzer gebaseerd. Een poetische ontboezeming, die jou misschien kan inspireren.
Hij, zij of het (zoals bijv. je gezondheid) kan zomaar ineens verdwenen zijn. Dat besefte ik afgelopen zaterdag ook zelf nog weer eens extra goed.
Zaterdagmiddag kregen mijn jongste dochter met mijn lieve kleinzoon een auto-ongeluk, terwijl mijn oudste dochter, mijn kleindochter en ik van het mooie weer genoten bij ’t Wed. Een mooi meertje in de bossen met een klein strandje, ideaal voor kleine kinderen.
Daar kregen we het berichtje van het ongeluk. Gelukkig geen lichamelijk letsel. Een vrachtauto remde te laat voor een rij bij het stoplicht en knalde achterop haar auto, waardoor zij doorschoof naar haar voorligger. Auto total loss, kind en zijzelf overstuur. Vooral het besef dat het ook anders af had kunnen lopen, geeft je koude rillingen.
Dan ben ik ook nog druk bezig geweest met het schrijven van een informatiepagina over nieuwe DIGITALE OPRUIM INSPIRATIEGROEP. Voor alle mensen die graag precies wilden weten hoe het zal gaan met deze betaalde Opruim Inspiratiegroep, heb ik deze pagina snel afgemaakt.
Hier nog een link naar die pagina. Werkt deze link bij jou niet, typ dan deze URL precies over in de statusbalk van de browser: http://bit.ly/1nbEl4L
Of nog handiger: kopieer de link (ctrl+C) en plak hem in je browser (ctrl+V). Kun je geen typefouten maken ook.
De info over de VIP-Opruim-Inspiratiegroep is nog niet klaar en ook de pagina met informatie over de online ADMINISTRATIE-groep en het administratie handboek moet ik nog verder afmaken. Daarvoor graag dus nog even geduld.
Hartelijke groet, geniet van het leven, van elkaar en van het opruimen!